ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodná stránka / Certifikovaný obchod SAEC

Certifikovaný obchod SAEC

Spoločnosť Český velkoobchod s.r.o., prevádzkovateľ internetového obchodu Digital24.sk, je členom Slovenskej asociácie pre elektronický obchod (SAEC).

Cieľom Slovenskej asociácie pre elektronický obchod (SAEC) je propagácia a podpora zavádzania všetkých foriem elektronického obchodu v Slovenskej republike; vytvorenie fóra pre výmenu názorov (medzi inštitúciami súkromného a verejného sektoru) za účelom identifikácie potrieb a stanovenia cieľov v oblasti elektronického obchodu a pre podporu prirodzenej trhovej regulácie vývoja v tejto oblasti; iniciácia, podpora a podieľanie sa na koncipovaní legislatívnych, edukačných, technických a iných opatrení v oblasti elektronického obchodu; spolupráca v oblasti činnosti asociácie s ďalšími organizáciami a inštitúciami v Slovenskej republike ako aj v zahraničí, zapojiť sa do medzinárodných asociácií v tejto oblasti; podpora aktivít súvisiacich s rozvíjaním informačnej spoločnosti.

Bližšie informácie nájdete na webových stránkách asociáce pre elektronický obchod (SAEC).

Certifikovaný obchod SAEC

Certifikácia je proces hodnotenia internetového obchodu, ktorý je v prípade úspešného zavŕšenia potvrdený vydaním certifikátu. Certifikovaný obchod SAEC – Bezpečný nákup prináša zákazníkom internetových obchodov záruku a zároveň záväzok internetového obchodníka, že spĺňa základné pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami. Obchodník okrem iného dodržiava:

  • úplné a pravdivé informácie o prevádzkovateľovi internetového obchodu (IČO a sídlo obchodníka, kontakty na zodpovedné osoby a pod.),
  • úplné a pravdivé informácie o tovare, resp. službe a cenách vrátane všetkých poplatkov,
  • úplné a pravdivé informácie o procese objednávania, dodacích podmienkach a spôsobe vybavenia objednávky (spôsob dodania tovaru, resp. služby, cena za dopravu, možnosti platenia a pod.),
  • spôsob a podmienky uplatnenia reklamácie tovaru, resp. služby,
  • spôsob ďalšej komunikácie so zákazníkom (e-mail, telefón...);


​Certifikačné pravidlá stanovuje Slovenská asociácia pre elektronický obchod ako tuzemská autorita pre oblasť elektronického obchodu. Sú vytvorené na základe platných zákonov – najmä Smernice Európskeho parlamentu a Rady pre elektronický obchod, občianskeho zákonníka, zákona o elektronickom obchode, zákona na ochranu spotrebiteľa a certifikačných pravidiel v krajinách EÚ. Certifikačné pravidlá vyžadujú poskytnúť zákazníkovi dostatok informácií potrebných pre rozhodnutie o nákupe a uskutočnenie bezpečného nákupu, ale súčasne nezaťažujú obchodníka nadbytočnými požiadavkami. Uplatňovanie certifikačných pravidiel je predmetom pravidelnej kontroly v certifikovaných obchodoch. Pri opakovanom porušovaní certifikačných pravidiel, resp. pri nerešpektovaní opakovaných výziev na uvedenie obchodných podmienok a/alebo procesu predaja do súladu s platnou legislatívou môže SAEC pristúpiť k odobratiu certifikátu pred uplynutím jeho platnosti.

Zoznam certifikovaných internetových obchodov: https://www.bezpecnynakup.sk/sk/certifikovane-obchody

Prečo u nás

Nakupujte bezpečne

Sme overeným zákazníkom portálu Heureka, máme certifikované obchodné podmienky a sme členom SAEC.

Výdajné miesto

Výrobok si môžete osobne vyzdvihnúť na výdajnom mieste.

Tovar na vlastnom sklade

98% všetkého sortimentu máme na sklade a je pripravený k okamžitej expedícii.

Doprava zadarmo

Pri nákupe vybraných produktov máte dopravu ZADARMO.