ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodná stránka / Novinky / Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc

Digital24.sk - Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc    Spoločnosť Nikon predstavuje klasický bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc s objektívom NIKKOR Z DX 18–140 mm f / 3,5–6,3 VR
Spoločnosť Nikon predstavuje klasický bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc s objektívom NIKKOR Z DX 18–140 mm f / 3,5–6,3 VR

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 1

Spoločnosť Nikon prichádza na trh s novým modelom bezzrkadlovky s označením Nikon Z fc. Jedná sa o prvý model rady Z v tradičnom designe. Zariadenie pripomína legendárnu kinofilmovú zrkadlovku Nikon FM2, ktorá sa začala vyrábať v roku 1982 a znamenala zlom v histórii Nikonu. Tým ale podoba s ikonickým modelom končí, Nikon Z fc formátu DX je prvým fotoaparátom rady Z v tradičnom designe s novými inováciami rady Z. Nový fotoaparát disponuje tradičnými ovládacími tlačítkami a kolieskami pre nastavenie parametrov fotografovania (rýchlosť závierky, citlivosť, korekcia expozície), guľatým okulárom elektronického hľadáčika a vyrytým logom Nikon, ktoré sa používalo v 70.-80. rokoch minulého storočia.

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 2

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 3

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 4

Telo fotoaparátu Nikon Z fc je vyrobené z ľahkej a odolnej zliatiny horčíka. Vnútri tela je snímač formátu DX s uhropriečkou 20,9 megapixelov (23,5 × 15,7 mm), vylepšené je zaostrovanie s detekciou očí a s detekciou zvierat ako u modelov Nikon Z7II a Nikon Z 6II. Ako prvý z rady Z podporuje korekciu expozície v automatickom režime a ponúka 20 predvolieb Creative Picture Control pre tvorbu unikátnych výrazov a úpravu efektov. Fotoaparát je vybavený 3-palcovým výklopným dotykovým displejom o veľkosti 1,04 milióna bodov a elektronickým hľadáčikom (EVF) o priemere 0,39 palca s rozlíšením 2,36 milióna bodov.
Pre prenos snímkov a videa pomocou aplikácie SnapBridge 2.8 môžete voliť medzi dvomi režimami prepojenia a ľahko ich využívať i pre zdieľanie na sociálnych sieťach.

Nikon Z fc Product Tour Video
Fotoaparát Nikon Z fc vám umožňuje nastaviť široký rozsah citlivosti v rozmedzí ISO 100-51200, čo umožňuje robiť čisté fotografie a videá i pri nízkej úrovni osvetlenia, súvisle fotografovať rýchlosťou až 11 snímkov za sekundu, zaznamenávať snímky vo formáte NEF (RAW) s farebnou hĺbkou 12 alebo 14 bitov. Fotoaparát tiež umožňuje nahrávať videá vo Full HD rozlíšení až 120 snímkov za sekundu alebo 4K pri 30 snímkoch za sekundu. K ukladaniu záberov je možné použiť pamäťové karty SD / SDHC. Zariadenie má USB typ C, HDMI (typ D), 3,5 mm audio vstup. Podporované je napájanie a USB nabíjanie. Kapacita batérie vystačí na zhruba 300 snímkov. Prístroj má rozmery 134,5 × 93,5 × 43,5 mm a hmotnosť 445 g.

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 5

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 6

Nikon Z fc je dodávaný v sade s objektívmi NIKKOR Z DX 16-50 mm f / 3,5-6,3 VR (Silver Edition), štandardným objektívom so zoomom v striebornom prevedení, a NIKKOR Z 28 mm f / 2,8 SE v tradičnom prevedení. Obidva objektívy sú ľahké a kompaktné, harmonicky splynú s klasickým designom fotoaparátu.

Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 7 Bezzrkadlový fotoaparát Nikon Z fc. Foto 8

Spoločnosť Nikon navyše oznámila vývoj nového objektívu NIKKOR Z DX 18-140 mm f / 3,5-6,3 VR s premennou ohniskovou vzdialenosťou. Výkonný objektív so zoomom je určený pre fotoaparáty APS-C (formát Nikon DX), ktoré používajú bajonet Nikon Z.
Used materials from itc.ua
Prečo u nás

Nakupujte bezpečne

Sme overeným zákazníkom portálu Heureka, máme certifikované obchodné podmienky a sme členom SAEC.

Výdajné miesto

Výrobok si môžete osobne vyzdvihnúť na výdajnom mieste.

Tovar na vlastnom sklade

98% všetkého sortimentu máme na sklade a je pripravený k okamžitej expedícii.

Doprava zadarmo

Pri nákupe vybraných produktov máte dopravu ZADARMO.