Úvodná stránka / Novinky / Recenzia Insta360 One X2 360º

Recenzia Insta360 One X2 360º

Digital24.sk - Recenzia outdoorovej akčnej kamery Insta360 One X2 360º | Digital24.sk    Prečo by si s toľkými kreatívnymi možnosťami nezachytil všetko v 360° pomocou Insta360 One X2?
Recenzia outdoorovej akčnej kamery Insta360 One X2 360º

Insta360 One X2 360. Photo 1

Pre niekoho môže byť 360° zábavný formát pre vlogovanie noviniek. Pre Insta360 je to smrteľne vážne. Zatiaľčo niektoré 360º kamery, ako je Kandao QooCam Fun, sú o vyskúšaní niečoho nového, Insta360 One X2 je o zvládnutí úplne nového spôsobu natáčania videa.
Nadväzujúc na Insta360 One X je táto druhá verzia niečo viac než len vylepšenie, a tak nepodceňujme, aký veľký rozdiel v kreatívnych možnostiach môže priniesť upgradovaný hardvér a predovšetkým vylepšená aplikácia.
Od širokouhlého videozáznamu v štýle akčnej kamery pre špeciálne efekty, ako sú stop-motion, "clone trail" a "fly lapse", dva objektívy typu rybie oko Insta360 One X2, "neviditeľná" selfie tyč a upgradované šablóny "Shot Lab" - to všetko je k dispozícii pre vytváranie veľmi neobvyklých efektov naprieč všetkými formátmi videa.
Ak chcete vyniknúť z davu a chcete len tú najlepšiu a najschopnejšiu 360° kameru, potom Insta360 One X2 je to, čo hľadáte. Ak si však chcete len vyskúšať 360° formát, potom môže byť tento okamžitý vstup do siene slávy najlepších 360° kamier prehnaný. Či tak alebo onak, bude to veľmi kreatívne a nekonečne pôsobivé.
Insta360 One X2: špecifikácia

Insta360 One X2 360. Photo 2

Insta360 One X2 s rozmermi 46x113x29mm a hmotnosťou 149g je vreckovej veľkosti. Duálne širokouhlé objektívy typu rybie oko so svetelnosťou f/2 snímajú v rozlíšení 5,7 kB pri 30 snímkach za sekundu (fps) pri dátovom toku 100 Mb/s so zobrazením na sférickej 360 ° dotykovej obrazovke. Režimy videa zahŕňajú Standard, HDR, Timelapse, TimeShift (posun času / perspektívy), Bullet Time (vizuálny efekt, ktorý spomaľuje čas počas akčnej scény a otáča sa okolo objektu) - všetko vo vlastnom formáte INSV Insta360 - a SteadyCam (nový režim ultra širokého jedného objektívu, ktorý vyhotovuje bežné zábery v štýle GoPro) v MP4. Čoskoro očakávame tiež režim "Starlapse".
Ako statický fotoaparát vyhotovuje fotografie s uhlopriečkou 18,4 megapixelov v 360 ° a má nový automatický režim InstaPano, ktorý z akejkoľvek fotografie vytvorí snímku s pomerom strán 3: 1, 6 megapixelov (4 320 x 1 440). Fotoaparát One X2 sa môže pochváliť aj režimami ako HDR, Burst, Interval, Night Shot a PureShot (režim s nízkym osvetlením napájaný AI) a fotografuje v dátovom formáte DNG.

Insta360 One X2 360. Photo 3

Insta360 One X2 môžete použiť s Apple AirPods (ktoré majú štyri mikrofóny) na zachytenie ambisonického zvuku (táto funkcia nebola pri našom teste ešte k dispozícii). One X tiež prichádza s "neviditeľnou" selfie tyčou, ktorá je automaticky upravovaná zo záznamu.
Poslednou novinkou na One X2 - tentoraz priamo zameraná na výzvu pre GoPro - je vodotesnosť IPX8, čo znamená, že ju možno použiť 10 metrov pod vodou bez nutnosti použitia podvodného púzdra.

Insta360 One X2 360. Photo 4

Insta360 One X2: Hlavné funkcie

Insta360 One X2 360. Anim 1

Dvomi hlavnými novými funkciami One X sú SteadyCam, ktorá zachytáva ultra-široké zábery z jediného objektívu, rovnako ako bežná akčná kamera, a MultiView, režim obraz v obraze, ktorý z jedného z jeho objektívov vytvára normálne širokouhlé video, a pridá malý rámček obsahujúci zábery z druhého objektívu. To je ideálne predovšetkým pre vlogerov.
Snáď najdôležitejšou funkciou je Shot Lab, výber šablón špeciálnych efektov v rámci vynikajúcej aplikácie Insta360, ktorú je možné spätne použiť na videoklipy. Celkovo ich je 11, od "Fly Lapse" a "Shadow Clone" po "Flash Dash" a "Dolly Zoom." Práve tu sa uplatnia schopnosti AI One X2 s funkciou sledovania tváre, sledovania objektu a stabilizovaný focus s plynulou dynamikou priblíženia. A je toho viac ... oveľa, oveľa viac.
 

Insta360 One X2 360. Photo 5

Insta360 One X2: požiadavky na smartphone

Insta360 One X2 360. Anim 2

Aby ste mohli používať One X2 bez frustrujúcich oneskorení, je potrebné mať niektorý z najnovších a najlepších smartphonov; Insta360 odporúča akýkoľvek iPhone s čipom A11 (teda iPhone 8 a vyššie), Qualcomm Snapdragon 845 (Samsung Galaxy S9 a vyššie) a pre Huawei čip Kirin 980 (Huawei Mate 20 a vyššie). To všetko môžeme potvrdiť, pretože v našich testoch si starý iPhone 7 nedokázal poradiť s aplikáciou Insta360 náročnou na spracovanie.
Batéria s kapacitou 1 630 mAh použitá v One X2 je väčšia ako u predchodcu a sľubuje väčšiu výdrž. Počítajte s tým, že One X2 je energeticky náročný produkt, ktorý je preto potrebné pravidelne dobíjať. Bohužiaľ One X2 nefunguje, keď je pripojený k power packu prostredníctvom slotu USB-C. V skutočnosti by ste si s One X2 mali najlepšie zabaliť dve batérie, pretože v našom teste s iPhone 11 batérie nevydržala ani 30 minút nepretržitého používania.
Insta360 One X2: použitie v praxi
Videoukážka: Insta360 One X2 - SteadyShot sped up
V praxi je režim SteadyCam naozaj užitočný. Koniec koncov, nebudete chcieť stále používať len 360°. One X2 ponúka niekoľko úžasných možností a navyše vo vynikajúcej kvalite. Štandardné HDR videá a fotografie vyzerajú skvelo, najmä s použitím funkcie Color Plus. Rovnako tak FlowState, ktorého šesťosý gyroskopický systém stabilizácie obrazu a systém horizontálneho vyrovnávania, ktorý na One X2 používa nové algoritmy, je vždy super plynulý.
S touto širokou výbavou pochopíte logiku One X2, čo je, že natáčate všetko v 360° a neskôr sa kreatívne rozhodujete a vytvárate extra kreatívne širokouhlé videá. Jednoducho povedané, môžete zmeniť tému, perspektívu ... všetko.
Videoukážka: Insta360 One X2 - Fly Lapse mode
Niekedy je to naozaj rýchle; "Fly Lapse" si vystačia s obyčajnou prechádzkou krajinou po dobu troch minút, kedy držíte One X2 vpredu na selfie tyči. Potom môžete vytvoriť rýchlo sa pohybujúce časozbery, ktoré dynamicky menia uhly a zameriavajú sa na zaujímavé veci, ktoré míňate. Funguje to naozaj dobre a čo je najlepšie, je to prakticky automatické.
Ostatné šablóny v Shot Lab sú časovo podstatne náročnejšie. Napríklad pre "Clone Trail" je ľahké zaobstarať 20sekundové video, napríklad ako prechádzate okolo One X2 (aj keď by tu bol "neviditeľný statív" pekný). Túto šablónu musíte v aplikácii aktivovať, vybrať klip a potom sa v reálnom čase "chytiť". To znamená sledovať video späť, zatiaľ čo vás sleduje. Niekedy to zakolíše - zdá sa, že za to môže nedostatok svetla alebo tmavý objekt na tmavom pozadí. Keď to funguje, vygenerovanie náhľadového videá potom aplikácii trvá približne 10 minút. Ak ste spokojní, exportujete ho, čo je relatívne rýchly proces ... hoci voľba Color Plus s možnosťou "Odobrať zrno" znamená opätovný export.
Videoukážka: Insta360 One X2 - Clone Trail mode

Videukázky: Insta360 One X2 - Little Planet
To je samotná ochutnávka, aby ste z One X2 mohli vyťažiť maximum, musíte prejsť všetkých 11 šablón v "Shot Lab", vybrať si tie, ktoré sa vám páčia, a robiť si poznámky o tom, ako presne každý film natočiť. Je to všetko veľmi špecifické; predĺžte selfie tyč o dve otočenia, postavte sa jeden meter od fotoaparátu atď. Až potom sa môžete uistiť, že kupujete video podľa presných požiadaviek pre vybraný špecifický efekt. Pre tých, ktorým nevadí veľa učenia a vytváranie scenárov, je One X2 snom. Pre mnoho užívateľov to bude veľká výzva.
Insta360 One X2: verdikt

Insta360 One X2 360. Photo 6

Neskutočne pôsobivá akčná kamera, ktorá využíva 360° objektívy nielen pre virtuálnu realitu, ale aj pre celý rad kreatívnych režimov úprav širokouhlých videí. Insta360 One X2 bezpochyby produkuje vynikajúce videá a fotografie. Zvládnutie vyžaduje čas a trpezlivosť a jeho aplikácia náročná na spracovanie vyžaduje najnovšie telefóny, ale pre filmárov, ktorí chcú vyskúšať niečo skutočne inovatívne je Insta360 One X2 správnou voľbou.
PRO +
  • Vynikajúce farby a detaily
  • Jednoduché úpravy v AI režimoch
  • Režim "SteadyCam" funguje ako akčná kamera
  • Režim "MultiView" určený pre vlogerov
PROTI -
  • Vyžaduje najnovšie telefóny
  • Časovo náročné úpravy
  • Veľká výzva pre väčšinu užívateľov
 
 
Mal by One X2 vedieť 8K rozlíšenie ako konkurenčný Kandao QooCam 8K 360° kamera? Možno, ale napriek našim počiatočným obavám, že tento produkt je iba upgradom, One X2 je skutočne veľmi impresívny výrobok, ktorý posúva AI úpravy na úplne inú úroveň. Ak používate nový, výkonný telefón, a cestujete s vreckami naplnenými prenosnými batériami, One X2 vám poskytne veľa hodín zábavy ... a mnoho ďalších hodín pri kreatívnej editácii videí.
Used materials from digitalcameraworld.com
Prečo u nás

Nakupujte bezpečne

Sme overeným zákazníkom portálu Heureka, máme certifikované obchodné podmienky a sme členom SAEC.

Výdajné miesto

Výrobok si môžete osobne vyzdvihnúť na výdajnom mieste.

Tovar na vlastnom sklade

98% všetkého sortimentu máme na sklade a je pripravený k okamžitej expedícii.

Doprava zadarmo

Pri nákupe vybraných produktov máte dopravu ZADARMO.